loading...
Loading...

Autumn Classic

EVENT START 29 September 2018
Final result
RIDERS: 33
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
sk
133
SVK
Malá Miriam
SONIC DE VILAFORMIU
136 km08:48:311:48:3119,90708:50:2601:56471:50:2619,56119,569:30:25
236 km11:14:361:44:1120,73611:15:5801:23513:35:5720,46620,0011:55:57
330 km13:25:271:29:3020,11513:27:1401:48565:07:1319,72219,9214:17:13
418 km15:10:240:53:1120,31115:12:5802:34566:00:2420,31119,97
 Lead ---
second place
ar
101
ARG
Rolt Josefina
YASIRA
136 km09:06:462:06:4617,04009:08:2001:34572:08:2016,83216,8325°9:48:19
236 km11:41:351:53:1619,07211:43:2201:48644:03:2118,77617,7514°12:23:21
330 km13:50:241:27:0220,68213:55:3705:14615:35:3619,51018,2314:45:36
418 km15:28:460:43:1025,02815:39:3210:46606:18:4625,02819,00
 Lead +0h18'22''
third place
hu
119
HUN
Szösz Teodóra
BOROKA
136 km08:50:411:50:4119,51608:52:5802:17511:52:5819,12319,129:32:57
236 km11:20:401:47:4320,05411:22:3601:57543:42:3519,70019,4012:02:35
330 km13:38:381:36:0318,74313:40:5102:13615:20:5018,32019,0714:30:50
418 km15:29:100:58:2018,51715:32:2503:15596:19:1018,51718,98
 Lead +0h18'46''
4
hu
120
HUN
Tóth József
KOHEILAN REGELO
136 km08:42:561:42:5620,98708:46:0803:13581:46:0820,35420,359:26:07
236 km11:11:481:45:4120,44111:16:3604:49643:36:3519,55219,9411:56:35
330 km13:25:331:28:5820,23513:34:3809:05625:14:3718,36119,4514:24:37
418 km15:30:201:05:4316,43515:37:4407:24596:20:2016,43518,93
 Lead +0h19'56''
5
pl
125
POL
Dzikowska Beata
PRIMA VERA
136 km08:50:111:50:1119,60608:56:3006:20611:56:3018,54218,5411°9:36:29
236 km11:20:541:44:2520,68911:27:3206:38643:47:3119,45418,9812:07:31
330 km13:39:031:31:3219,66713:49:5610:54635:29:5517,57618,5414:39:55
418 km15:31:480:51:5320,82015:58:5727:09636:21:4820,82018,85
 Lead +0h21'24''
6
sk
130
SVK
Bihary Gabriel
CHARLIE FT
136 km08:50:361:50:3619,53008:53:2402:48591:53:2419,04919,049:33:23
236 km11:21:001:47:3720,07211:23:4802:48633:43:4719,56619,3012:03:47
330 km13:38:581:35:1118,91113:46:3307:35645:26:3217,51818,7414:36:32
418 km15:31:490:55:1719,53715:39:4207:53596:21:4919,53718,85
 Lead +0h21'25''
7
cz
108
CZE
Kopecka Tereza
TUZEMEC 13
136 km08:54:201:54:2018,89208:56:1801:58621:56:1818,57418,579:36:17
236 km11:35:161:58:5818,15611:37:0401:49563:57:0317,88518,2210°12:17:03
330 km13:58:511:41:4817,68314:00:4801:57585:40:4717,35217,9514:50:47
418 km15:46:080:55:2119,51515:51:3105:23556:36:0819,51518,17
 Lead +0h35'44''
8
sa
129
SAU
Almobty Rayyan
CAR CEDAR
136 km08:51:051:51:0519,44508:57:1606:11601:57:1618,42118,4213°9:37:15
236 km11:30:201:53:0519,10111:32:2602:06633:52:2518,75418,5812:12:25
330 km13:50:401:38:1518,32314:01:1510:35585:41:1416,54117,9314:51:14
418 km15:46:090:54:5519,66816:04:0918:00566:36:0919,66818,17
 Lead +0h35'45''
9
at
103
AUT
Kunz Stephanie
ANUAR AB
136 km08:59:251:59:2518,08809:01:5002:25562:01:5017,73017,7316°9:41:49
236 km11:37:571:56:0818,60111:40:1202:15614:00:1118,24917,9812°12:20:11
330 km14:02:291:42:1817,59714:07:1104:42545:47:1016,82417,6210°14:57:10
418 km15:55:230:58:1318,55216:03:1807:55496:45:2318,55217,76
 Lead +0h44'59''
10
it
121
ITA
Ciuchi Vittoria
CRYSTAL JAZMINA
136 km09:01:192:01:1917,80509:03:0401:46642:03:0417,55217,5518°9:43:03
236 km11:42:521:59:4818,03111:45:4702:56644:05:4617,60117,5717°12:25:46
330 km14:05:331:39:4718,04114:12:2606:53625:52:2516,87717,3612°15:02:25
418 km15:55:450:53:2020,25416:05:0009:15576:45:4520,25417,7410°
 Lead +0h45'21''
11
cz
107
CZE
Koderova Barbora
AGILE JOE
136 km09:01:282:01:2817,78409:04:2402:57482:04:2417,36417,3622°9:44:23
236 km11:41:561:57:3218,37811:45:0803:12614:05:0717,89117,6215°12:25:07
330 km14:05:541:40:4717,86214:10:4004:46645:50:3917,05617,4511°15:00:39
418 km15:55:480:55:0919,58316:05:0409:16586:45:4819,58317,7411°
 Lead +0h45'24''
12
hu
118
HUN
Fekete Patricia
GAZAL XXII-4
136 km08:50:321:50:3219,54208:54:3804:07591:54:3818,84218,849:34:37
236 km11:20:511:46:1320,33811:24:4403:54643:44:4319,62019,2212:04:43
330 km13:39:311:34:4818,98913:46:2006:49625:26:1917,71718,7514:36:19
418 km15:55:591:19:4013,55616:03:1107:12576:45:5913,55617,7312°
 Lead +0h45'35''
13
lt
123
LTU
Mateikaite Gabriele
BLUSKY DE MONTEGUT
136 km08:59:311:59:3118,07309:02:1902:48572:02:1917,65917,6517°9:42:18
236 km11:46:232:04:0417,41111:48:5602:34634:08:5517,05917,3519°12:28:55
330 km14:25:171:56:2115,47114:27:2302:06626:07:2215,19716,6513°15:17:22
418 km16:36:531:19:3113,58216:40:2503:32597:26:5313,58216,1113°
 Lead +1h26'29''
14
ee
132
EST
Savin Stiven
IBATIA DE LA POMME
136 km08:54:241:54:2418,88208:56:2502:01541:56:2518,55618,5510°9:36:24
236 km11:39:092:02:4517,59811:42:4403:36544:02:4317,09817,7913°12:22:43
330 km14:30:542:08:1014,04414:33:5102:57646:13:5013,72916,3714°15:23:50
418 km16:36:541:13:0414,78116:41:4404:50597:26:5414,78116,1114°
 Lead +1h26'30''
15
bg
104
BGR
Ivanov Jordan
MON SPACE
136 km09:04:582:04:5817,28509:11:0806:10592:11:0816,47216,4726°9:51:07
236 km11:58:532:07:4516,90812:06:1707:25614:26:1615,98116,2222°12:46:16
330 km14:32:231:46:0616,96714:37:5905:37596:17:5816,11516,1915°15:27:58
418 km16:42:221:14:2414,51816:55:5113:29517:32:2214,51815,9115°
 Lead +1h31'58''
eliminated
Eleminated
cz
111
CZE
Vicencova Nikol
SARIA
136 km08:50:531:50:5319,48008:54:1203:19511:54:1218,91518,919:34:11
236 km11:21:041:46:5320,21111:22:5201:48583:42:5119,87719,3812:02:51
330 km13:38:471:35:5618,76513:41:5603:10635:21:5518,16719,01FTQ-ME
418 km
eliminated
Eleminated
de
117
DEU
Weiershäuser Anna-Lena
SGW SHAMAAL
136 km08:51:131:51:1319,42408:54:4803:35621:54:4818,81818,819:34:47
236 km11:20:491:46:0220,37311:24:3903:51623:44:3819,66119,2312:04:38
330 km14:07:072:02:2914,69714:16:3509:29635:56:3413,64317,16RET
418 km
eliminated
Eleminated
cz
110
CZE
Skabova Lucie
ARIAN S
136 km08:54:221:54:2218,88708:57:2703:05561:57:2718,39318,3914°9:37:26
236 km11:35:161:57:5018,33111:37:3802:22593:57:3717,97118,1811°12:17:37
330 km13:58:491:41:1117,78914:00:4201:54615:40:4117,46317,96FTQ-GA
418 km
eliminated
Eleminated
pl
124
POL
Coubronne Julie
BENEMIR DES EGAS
136 km09:01:232:01:2317,79509:03:4902:26562:03:4917,44717,4420°9:43:48
236 km11:42:561:59:0818,13211:45:2802:32604:05:2717,75617,6016°12:25:27
330 km14:05:461:40:1917,94514:08:0202:16585:48:0117,54917,58FTQ-GA
418 km
eliminated
Eleminated
ee
114
EST
Sbitneva Jelena
COAT MERRET ARVOR
136 km08:54:231:54:2318,88508:58:5904:37581:58:5918,15418,1515°9:38:58
236 km11:39:092:00:1117,97411:48:5009:41614:08:4916,63517,3618°12:28:49
330 km15:01:192:32:2911,80515:21:1119:53727:01:1010,44314,53FTQ-ME
418 km
eliminated
Eleminated
lt
122
LTU
Develyte Jogaile
BLUEENN DU PORJOU
136 km08:59:391:59:3918,05409:03:2903:51612:03:2917,49217,4919°9:43:28
236 km11:52:072:08:3816,79211:56:2404:17544:16:2316,25116,8420°12:36:23
330 km14:32:531:56:2915,45314:37:5605:03566:17:5514,81116,19FTQ-GA
418 km
eliminated
Eleminated
sk
131
SVK
Gallo Martin
GAZAL VI-6 SK/HEDI
136 km09:10:042:10:0416,60809:17:2407:20612:17:2415,72215,7227°9:57:23
236 km11:58:352:01:1217,82212:05:0906:34604:25:0816,90716,2921°12:45:08
330 km14:32:391:47:3116,74314:40:2207:43646:20:2115,62316,09FTQ-GA
418 km
eliminated
Eleminated
fr
115
FRA
Montagne Julia
AMADEO D' ECLIPSE
136 km08:48:171:48:1719,95008:50:3902:23641:50:3919,52119,529:30:38
236 km11:14:431:44:0420,75711:20:5806:16583:40:5719,58019,55FTQ-GA
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
ae
139
ARE
Houqani Shuaib Saeed Ahmed
TERICA DE FLORINAS
136 km08:50:581:50:5819,46508:57:0406:06621:57:0418,45118,4512°9:37:03
236 km11:59:582:22:5415,11612:07:2707:30594:27:2614,36316,15RET
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
ee
112
EST
Kalinina Anna
RED BULL AL KARBID
136 km08:59:381:59:3818,05609:04:0604:29612:04:0617,40517,4021°9:44:05
236 km11:52:132:08:0716,86011:58:2006:07604:18:1916,09216,72FTQ-GA
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
at
102
AUT
Holzleitner Karoline
AMIR KHAN
136 km09:05:052:05:0517,27009:07:3602:32542:07:3616,92816,9223°9:47:35
236 km11:52:132:04:3717,33412:01:4309:31554:21:4216,10416,50FTQ-GA
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
sk
135
SVK
Supekova Michaela
T'Y VA D'ANDORGE
136 km09:06:502:06:5017,03009:08:0901:19482:08:0916,85516,8524°9:48:08
236 km11:41:361:53:2719,03911:43:3101:55624:03:3018,72417,74FTQ-GA
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
sk
134
SVK
Perpitsova Kristina
KOHEILAN VIII-32 SK
136 km09:22:192:22:1915,17809:24:5202:34632:24:5214,91014,9128°10:04:51
236 km12:21:012:16:1015,86412:25:0304:02624:45:0215,41015,15FTQ-GA
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
pl
128
POL
Wojnarowska Weronika
CWAL
136 km09:05:012:05:0117,27909:11:0606:06582:11:0616,47616,47FTQ-GA
236 km
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
de
116
DEU
Eichler Svenja Marina
KATAKI
136 kmFTQ-FTC
236 km
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
sk
113
SVK
Hoffmann Mario
NOVISAAD D'AQUI
136 km08:48:361:48:3619,89008:50:1801:43501:50:1819,58319,58FTQ-GA
236 km
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
cz
109
CZE
Krejcova Lucie
LAMIA 1
136 km08:54:221:54:2218,88908:57:3603:15501:57:3618,36818,36FTQ-GA
236 km
330 km
418 km
eliminated
Eleminated
cl
105
CHL
de Maglie Biagio
JACKSON FT
136 kmFTQ-GA
236 km
330 km
418 km
Rider Horse Trainer Owner
101arARGRolt JosefinaYASIRACHLPACOVA SimonaJURIKOVA Lydia
102atAUTHolzleitner KarolineAMIR KHANHOLZLEITNER KarolineHOLZLEITNER Karoline
103atAUTKunz StephanieANUAR ABKUNZ StephanieGRADWOHL Jürgen
104bgBGRIvanov JordanMON SPACEIVANOV JordanIVANOVA Velina
105clCHLde Maglie BiagioJACKSON FTWESTERVELT HarmkeHOFFMAN Mario
107czCZEKoderova BarboraAGILE JOEKODEROVA BarboraKODEROVA Barbora
108czCZEKopecka TerezaTUZEMEC 13KOPECKA TerezaKOPECKA Tereza
109czCZEKrejcova LucieLAMIA 1KREJCOVA LucieJecminek Bohumil
110czCZESkabova LucieARIAN SSKABOVA LucieSKABOVA Lucie
111czCZEVicencova NikolSARIAVICENCOVA NikolNIEMIEC Czeslaw
112eeESTKalinina AnnaRED BULL AL KARBIDKARMOV AlbertSBITNEVA Jelena
113skSVKHoffmann MarioNOVISAAD D'AQUIHOFFMANN MarioHOFFMANN Mario
114eeESTSbitneva JelenaCOAT MERRET ARVORKARMOV AlbertSBITNEVA Jelena
115frFRAMontagne JuliaAMADEO D' ECLIPSEMONTAGNE JuliaDIEZ NOGUERA Rrobert
116deDEUEichler Svenja MarinaKATAKISTAROVECKA LuciaPS farm, spol. s r.o.
117deDEUWeiershäuser Anna-LenaSGW SHAMAALWEIERSHÄUSER Anna-LenaWEIERSHÄUSER Gabriele
118huHUNFekete PatriciaGAZAL XXII-4FEKETÉNÉ WACHTLER KataFEKETE Róbert
119huHUNSzösz TeodóraBOROKA
120huHUNTóth JózsefKOHEILAN REGELOTÓTH JózsefTÓTH József
121itITACiuchi VittoriaCRYSTAL JAZMINACIUCHI VittoriaCIUCHI Vittoria
122ltLTUDevelyte JogaileBLUEENN DU PORJOUKARMOV AlbertSBITNEVA Jelena
123ltLTUMateikaite GabrieleBLUSKY DE MONTEGUTTERRAL AlexisBONAL Eric - LAGASSE Christiane
124plPOLCoubronne JulieBENEMIR DES EGASNOVA MassimoGRIMALDI LUIGI
125plPOLDzikowska BeataPRIMA VERADZIKOWSKA BeataIWICKI Kamil
128plPOLWojnarowska WeronikaCWALLUBERA JolantaLUBERA Jolanta
129saSAUAlmobty RayyanCAR CEDARHITZLER BelindaHITZLER Belinda
130skSVKBihary GabrielCHARLIE FTHOFFMANN MarioJK Napoli, s.r.o.
131skSVKGallo MartinGAZAL VI-6 SK/HEDIGALLO MartinAGROTAVAROK, s.r.o.
132eeESTSavin StivenIBATIA DE LA POMMELHOTELIN RodrigueLHOTELIN Rodrigue
133skSVKMalá MiriamSONIC DE VILAFORMIUHOFFMANN MarioHOFFMANN Mario
134skSVKPerpitsova KristinaKOHEILAN VIII-32 SKPERPITSOVA KristinaPERPITS Julius
135skSVKSupekova MichaelaT'Y VA D'ANDORGESUPEKOVA LuciaRastislav Supek
139aeAREHouqani Shuaib Saeed AhmedTERICA DE FLORINASMAROSOVA LuciaCAMPUS Marta

Share with friends