loading...
Loading...

Wimmenau FEI ride

Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
fr
111
FRA
Colin Julie
GALILEA DU VALLOIS
140 km11:13:392:13:3917,95811:16:5903:20622:16:5817,52217,52211:56:58
230 km13:35:061:38:0818,34413:41:1806:12634:01:1717,25417,40614:31:17
320 km15:35:311:04:1418,68515:56:5521:25575:05:3018,68517,675
 Lead ---
second place
fr
105
FRA
Bianchi Laurence
USHAYA DE VIREY
140 km11:14:362:14:3617,83211:17:1002:35502:17:0917,49817,49811:57:09
230 km13:36:511:39:4218,05613:44:1307:22504:04:1216,81417,19814:34:12
320 km15:39:071:04:5418,49015:50:2011:13455:09:0618,49017,469
 Lead +0h03'36''
third place
fr
106
FRA
Parent Brunehilde
MAISON BLANCHE USSADE
140 km11:23:582:23:5816,67111:26:1002:12602:26:0916,42116,42112:06:09
230 km13:46:281:40:1917,94413:48:4102:14644:08:4017,55616,88914:38:40
320 km15:39:081:00:2819,85115:51:0011:52605:09:0719,85117,468
 Lead +0h03'37''
4
fr
113
FRA
Courbez Charlotte
VAZIE DU FAUSSET
140 km11:23:582:23:5816,67111:27:0103:04542:27:0016,32516,32512:07:00
230 km13:49:341:42:3317,55313:52:0102:27614:12:0017,14416,66614:42:00
320 km15:51:031:09:0317,38115:57:0105:59545:21:0217,38116,820
 Lead +0h15'32''
5
fr
104
FRA
Alies Elise
KAYLANE DES FOUCHES
140 km11:07:302:07:3018,82511:17:0709:38612:17:0617,50317,50311:57:06
230 km13:35:171:38:1018,33613:41:0905:52564:01:0817,30317,41714:31:08
320 km15:51:261:20:1814,94515:56:5505:29605:21:2514,94516,800
 Lead +0h15'55''
6
fr
109
FRA
Dietz Myriam
TIBOR DE GRAPP
140 km11:13:382:13:3817,96011:23:1409:37562:23:1316,75616,75612:03:13
230 km13:47:031:43:5017,33813:51:4004:38594:11:3916,59916,68914:41:39
320 km16:21:321:39:5212,01616:29:5108:19525:51:3112,01615,361
 Lead +0h46'01''
eliminated
Eleminated
fr
107
FRA
Fischer Severine
SHERINE ALVINA
140 km11:13:402:13:4017,95511:20:0506:26602:20:0417,13317,13312:00:04
230 km13:35:051:35:0018,94913:41:0506:01584:01:0417,82317,42214:31:04
320 km15:35:311:04:2718,62215:50:4315:12555:05:3018,62217,675FTQ-GA
eliminated
Eleminated
fr
112
FRA
Abert Alfred
KOHEILAN
140 km11:23:582:23:5816,67111:31:5107:53562:31:5015,80515,80512:11:50
230 km14:34:152:22:2412,64014:41:0806:54505:01:0712,05713,94715:31:07
320 km48FTC
eliminated
Eleminated
fr
110
FRA
Gappe Justine
SHAKIRA EL KOHIBA
140 km11:14:372:14:3717,82911:28:1913:42512:28:1816,18216,18212:08:18
230 km14:26:062:17:4713,06414:32:5406:49524:52:5312,44914,339FTQ-GA
320 km
eliminated
Eleminated
fr
108
FRA
Tschann Rene
MALYK
140 km11:07:302:07:3018,82511:17:1409:45542:17:1317,49017,490FTQ-GA
230 km
320 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
fr
61
FRA
Gerardin Julie
ABEL
140 km08:31:072:31:0715,88208:33:0201:55462:33:0215,68315,689:13:01
230 km11:04:431:51:4216,11511:08:2303:40594:28:2215,60415,6411:48:22
340 km14:36:572:48:3514,23714:39:5703:00567:19:5613,98915,0015:29:56
420 km16:41:451:11:4916,71016:52:5011:05568:31:4416,71015,24
 Lead ---
second place
fr
55
FRA
Lissajoux Marion
ULKANE DU SHINET
140 km08:31:012:31:0115,89308:33:5802:57592:33:5815,58815,589:13:57
230 km11:10:561:56:5915,38811:16:2805:33554:36:2714,69315,1911:56:27
340 km14:36:512:40:2414,96414:41:2504:34597:21:2414,55014,9515:31:24
420 km16:50:531:19:2915,09917:00:1009:17538:40:5215,09914,97
 Lead +0h09'08''
third place
fr
57
FRA
Chalandre Claire
URGA D'OLBIA
140 km08:30:092:30:0915,98408:36:2206:13562:36:2215,34815,349:16:21
230 km11:10:521:54:3015,72211:16:4005:48634:36:3914,96415,1811:56:39
340 km14:36:102:39:3115,04514:43:5407:44577:23:5314,35014,8615:33:53
420 km16:57:311:23:3814,35017:08:0810:37568:47:3014,35014,78
 Lead +0h15'46''
4
fr
60
FRA
Foltzer Vanessa
TAYEK DE BEAUBECK
140 km08:30:592:30:5915,89508:36:5405:55592:36:5415,29615,299:16:53
230 km11:11:021:54:0815,77211:15:2904:28614:35:2815,18015,2411:55:28
340 km14:36:102:40:4214,93514:41:5405:44527:21:5314,42114,9315:31:53
420 km17:14:271:42:3411,70017:23:2008:53539:04:2611,70014,32
 Lead +0h32'42''
5
fr
53
FRA
Courtin Celine
SOUMAYA DU PARC
140 km08:30:082:30:0815,98708:37:4907:42502:37:4915,20715,209:17:48
230 km11:11:021:53:1315,90011:16:1605:15614:36:1515,19715,2011:56:15
340 km14:36:532:40:3814,94114:45:1208:19517:25:1114,20614,8215:35:11
420 km17:18:321:43:2011,61317:31:1612:45619:08:3111,61314,22
 Lead +0h36'47''
6
fr
51
FRA
Michaud Elisa
TZARA DU JURA
140 km08:46:382:46:3814,40408:51:1004:33612:51:1014,02114,0210°9:31:09
230 km11:30:121:59:0215,12111:35:3105:19534:55:3014,47614,2112:15:30
340 km15:05:312:50:0114,11715:14:3009:00577:54:2913,40813,9016:04:29
420 km17:36:241:31:5413,05817:45:5909:35639:26:2313,05813,77
 Lead +0h54'39''
7
fr
56
FRA
Foeller Benoit
VELOCE DE GRZANK
140 km08:30:042:30:0415,99408:34:2904:26562:34:2915,53615,539:14:28
230 km11:09:231:54:5415,66611:14:2305:01534:34:2215,01215,3011:54:22
340 km15:01:033:06:4112,85715:06:4905:46517:46:4812,47214,1315:56:48
420 km18:00:262:03:3809,70618:04:0703:41539:50:2509,70613,21
 Lead +1h18'41''
8
fr
52
FRA
Altefrohne Astrid
BRUME DE MONTFORT
140 km08:46:372:46:3714,40408:54:2407:48562:54:2413,76113,7611°9:34:23
230 km11:35:432:01:1914,83711:42:5907:16605:02:5813,99913,8612:22:58
340 km15:21:542:58:5513,41415:29:5007:57588:09:4912,84313,4716:19:49
420 km18:00:301:40:4011,92218:08:5108:22539:50:2911,92213,20
 Lead +1h18'45''
eliminated
Eleminated
fr
58
FRA
Page Charlotte
TANT ATTENDU
140 km08:30:052:30:0515,99208:35:3605:32532:35:3615,42415,429:15:35
230 km11:11:021:55:2615,59411:16:4905:47534:36:4814,85015,1711:56:48
340 km14:36:522:40:0414,99414:42:2705:36527:22:2614,48814,9115:32:26
420 km16:57:291:25:0214,11217:02:5805:29528:47:2814,11214,78FTQ-GA
eliminated
Eleminated
fr
59
FRA
Gatt Ingrid
QUIRICO LA OUCHETTE
140 km08:31:232:31:2315,85508:37:3006:08612:37:3015,23915,239:17:29
230 km11:11:031:53:3415,85011:29:4218:39644:49:4113,61514,49FTQ-GA
340 km
420 km
eliminated
Eleminated
fr
54
FRA
Fabre Jimmy
QUAMPBELLE
140 km08:45:422:45:4214,48508:50:3904:57592:50:3914,06414,069:30:38
230 km11:34:092:03:3114,57411:53:4219:34805:13:4112,58213,38FTQ-ME TR
340 km
420 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
fr
64
FRA
Lys Jean Vianney
ULLAN
140 km11:45:512:45:5114.470911:49:5204:01542:49:5214,12814,1212:29:52
230 km14:37:512:07:5914,06414:46:5309:02555:06:5313,13713,6807:50:00
340 km11:03:183:13:1712,41611:13:0509:47628:29:5711,81812,9411:53:04
430 km14:41:192:48:1510,69914:57:1715:586011:18:1110,69911,50
 Lead ---
eliminated
Eleminated
fr
62
FRA
Rohmer Dominique
SUENSKA DES AUBUES
140 km11:14:502:14:5017.799811:18:3203:42582:18:3217,32417,3211:58:32
230 km14:04:552:06:2314,24214:09:0104:06564:29:0113,79415,6107:50:00
340 km11:03:183:13:1712,41611:07:0303:46557:46:0312,17914,16FTQ-GA
430 km
eliminated
Eleminated
fr
63
FRA
Perrin Ambre
RADJIK DES SEIGNES
140 km11:45:522:45:5214.469511:47:5001:58442:47:5014,29914,2912:27:50
230 km14:37:532:10:0313,84014:40:0102:08575:00:0113,61713,99FTQ-GA
340 km
430 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
de
48
DEU
Seipp Dina
AL NAJMA APOLL
140 km10:03:012:03:0119,51210:06:1303:12522:06:1219,01719,01710:46:12
230 km12:18:571:32:4519,40712:21:1302:16593:41:1218,94518,98613:11:12
320 km14:24:511:13:3816,29714:31:1606:26554:54:5016,29718,315
 Lead ---
second place
be
36
BEL
Eischorn Reine
GAMINO D'EN BAS
140 km10:03:012:03:0119,51010:06:1003:09542:06:0919,02419,02410:46:09
230 km12:18:591:32:5019,39212:21:1002:11643:41:0918,94718,99113:11:09
320 km14:24:551:13:4616,27014:28:1903:25584:54:5416,27018,311
 Lead +0h00'04''
third place
fr
43
FRA
Parent Brunehilde
VICKIE DEL FAROS
140 km10:17:162:17:1617,48510:22:5905:43492:22:5816,78616,78611:02:58
230 km12:39:321:36:3318,64312:45:3106:00574:05:3017,55417,10713:35:30
320 km14:33:060:57:3520,84214:53:1820:13645:03:0520,84217,816
 Lead +0h08'15''
4
fr
39
FRA
Balland Clement
BARAKA SOVAKE
140 km10:18:512:18:5117,28510:24:1805:27642:24:1716,63316,63311:04:17
230 km12:39:291:35:1218,90812:43:2403:56634:03:2318,16017,25513:33:23
320 km14:33:070:59:4420,09414:48:2315:16605:03:0720,09417,814
 Lead +0h08'16''
5
be
38
BEL
Vandewalle Faye
QUOREM
140 km10:17:112:17:1117,49610:21:1204:01622:21:1116,99816,99811:01:11
230 km12:36:531:35:4218,81012:41:4304:50634:01:4217,90717,37613:31:42
320 km14:33:131:01:3019,51314:44:0610:54505:03:1219,51317,810
 Lead +0h08'22''
6
fr
45
FRA
Rolle Julie
RAZIEL NEDJMA
140 km10:12:562:12:5618,05610:17:4404:49572:17:4317,42517,42510:57:43
230 km12:36:531:39:0918,15512:39:5303:01643:59:5217,62117,50813:29:52
320 km14:33:151:03:2218,93714:40:4907:34635:03:1418,93717,807
 Lead +0h08'24''
7
de
47
DEU
Merkel Alwin
EL MOADIHB
140 km10:03:022:03:0219,50810:08:5205:50602:08:5118,62518,62510:48:51
230 km12:37:021:48:1016,64112:45:0007:59564:04:5915,49917,14313:34:59
320 km14:33:200:58:2120,57014:59:3526:16645:03:1920,57017,802
 Lead +0h08'29''
8
fr
44
FRA
Poitrin Pascal
BABYLONE D'HAL TSEU
140 km10:18:522:18:5217,28310:21:3102:39632:21:3016,95916,95911:01:30
230 km12:40:071:38:3618,25812:44:0503:58634:04:0417,55117,20813:34:04
320 km14:36:111:02:0719,31914:48:3712:26495:06:1019,31917,636
 Lead +0h11'20''
9
fr
42
FRA
Miquel Stephanie
ANISSA DU FLORIVAL
140 km10:17:152:17:1517,48610:26:1008:55482:26:0916,42116,42110°11:06:09
230 km12:53:361:47:2616,75512:57:3003:55604:17:2916,16516,31013:47:29
320 km15:20:401:33:1012,88115:29:1308:34495:50:3912,88115,399
 Lead +0h55'49''
10
fr
41
FRA
Le Roue Olivia
BELAIA DE SOMMANT
140 km10:17:172:17:1717,48310:33:4116:25522:33:4015,61715,61711°11:13:40
230 km13:16:162:02:3614,68313:24:3908:24604:44:3813,74314,75510°14:14:38
320 km15:52:231:37:4512,27716:04:5412:32556:22:2212,27714,12210°
 Lead +1h27'32''
11
de
46
DEU
Grell Veronika
MIETKES PIALOTTA OX
140 km10:59:182:59:1813,38611:02:5503:38613:02:5413,12113,12113°11:42:54
230 km14:04:372:21:4212,70314:08:3303:57545:28:3212,35912,78312°14:58:32
320 km16:36:581:38:2512,19316:44:0507:08557:06:5712,19312,64711°
 Lead +2h12'07''
12
de
49
DEU
Steidle Kathrin
SEDEF
140 km10:44:272:44:2714,59410:47:3203:05482:47:3114,32514,32512°11:27:31
230 km14:04:362:37:0411,46114:07:2902:54445:27:2811,25312,82511°14:57:28
320 km16:36:591:39:3012,06116:40:5503:56527:06:5812,06112,64712°
 Lead +2h12'08''
eliminated
Eleminated
be
37
BEL
Sterckx Kurt
CHIMCO DA
140 km10:17:152:17:1517,48710:20:1002:56612:20:0917,12317,12311:00:09
230 km12:39:301:39:2118,11912:47:3208:02574:07:3116,76516,968FTQ-GA
320 km
eliminated
Eleminated
gr
50
GRC
Kolpondinou Alexia-Elke
OMAR
140 km10:59:192:59:1913,38511:02:5803:40533:02:5713,11713,11714°11:42:57
230 kmFTQ-GA
320 km
eliminated
Eleminated
fr
40
FRA
Bedel Lolita
KEOPS DU FLORIVAL
140 km10:03:032:03:0319,50510:10:5107:48602:10:5018,34318,343FTQ-GA
230 km
320 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
fr
25
FRA
Conan Elisabeth
BALKA DE SOMMANT
140 km08:30:022:30:0215,99708:32:5102:49592:32:5115,70315,709:12:50
230 km10:54:251:41:3517,72110:58:0003:36564:17:5917,11716,2711:37:59
340 km13:59:522:21:5216,91814:09:2209:31546:49:2115,85616,1214:59:21
420 km16:36:331:37:1212,34616:42:5306:21538:26:3212,34615,39
 Lead ---
second place
be
21
BEL
Willems Nicolas
AIDA
140 km08:46:332:46:3314,41008:49:2802:55632:49:2814,16314,1610°9:29:27
230 km11:34:502:05:2314,35611:39:5205:02574:59:5113,80214,0013°12:19:51
340 km14:55:142:35:2215,44715:02:5007:36627:42:4914,72714,2615:52:49
420 km17:14:071:21:1814,76317:28:0213:56589:04:0614,76314,33
 Lead +0h37'34''
third place
be
18
BEL
Lenges Laura
TAREK RABBA
140 km08:46:352:46:3514,40708:48:4302:08542:48:4314,22514,229:28:42
230 km11:34:512:06:0814,27111:37:1702:26554:57:1614,00114,1211°12:17:16
340 km14:55:142:37:5815,19315:02:5907:45607:42:5814,48314,2515:52:58
420 km17:14:081:21:1014,78517:30:2716:19549:04:0814,78514,33
 Lead +0h37'35''
4
fr
26
FRA
Denayer Caroline
BARAQ DU GERFAUT
140 km08:30:022:30:0215,99708:37:3207:31552:37:3215,23515,239:17:31
230 km11:09:261:51:5416,08611:15:4906:23624:35:4815,21815,2211:55:48
340 km14:34:122:38:2415,15214:42:0707:56547:22:0614,43114,9215:32:06
420 km17:14:281:42:2111,72417:21:2706:59529:04:2711,72414,32
 Lead +0h37'55''
5
fr
32
FRA
Pauvret Morgane
AZZAM AL THURANE
140 km08:44:142:44:1414,61408:51:2207:09632:51:2214,00514,0013°9:31:21
230 km11:30:111:58:5015,14811:35:0904:58624:55:0814,54214,2310°12:15:08
340 km15:04:412:49:3314,15515:07:4503:04617:47:4413,90414,1115:57:44
420 km17:24:271:26:4313,83917:28:3004:03569:14:2613,83914,06
 Lead +0h47'54''
6
fr
22
FRA
Bonnefoi Florence
BAKSAN DE SOMMANT
140 km08:33:522:33:5215,59908:46:0312:12582:46:0314,45414,459:26:02
230 km11:23:521:57:4915,27811:31:5408:03584:51:5314,30114,3812:11:53
340 km14:57:432:45:4914,47415:10:0812:25617:50:0713,46614,0316:00:07
420 km17:36:261:36:1812,46117:48:5312:28609:26:2512,46113,77
 Lead +0h59'53''
7
fr
24
FRA
Coinchelin Berangere
TEFNET D'AMURATH
140 km08:45:412:45:4114,48508:51:0205:21632:51:0214,03214,0312°9:31:01
230 km11:30:121:59:1115,10411:37:5307:42594:57:5214,18914,0912°12:17:52
340 km15:05:312:47:3814,31715:13:4808:17577:53:4713,64313,9316:03:47
420 km17:48:261:44:3911,46718:02:4714:21569:38:2511,46713,48
 Lead +1h11'53''
8
fr
28
FRA
Druet Julien
ADALAH JA
140 km08:44:132:44:1314,61508:52:2808:16462:52:2813,91513,9115°9:32:27
230 km11:30:111:57:4315,29111:34:4504:35524:54:4414,72014,2412:14:44
340 km15:07:102:52:2513,92015:12:2405:14587:52:2313,51013,9716:02:23
420 km17:48:271:46:0411,31317:52:5404:28579:38:2611,31313,48
 Lead +1h11'54''
9
de
34
DEU
Deneke Jürgen
EDILS EVOLUTION
140 km08:45:452:45:4514,48008:50:4905:05592:50:4914,05114,0511°9:30:48
230 km11:34:552:04:0714,50311:40:3405:39595:00:3313,87313,9714°12:20:33
340 km15:21:583:01:2513,22915:27:5205:54608:07:5112,81313,5210°16:17:51
420 km18:00:291:42:3811,69218:09:4609:18569:50:2811,69213,20
 Lead +1h23'56''
eliminated
Eleminated
fr
27
FRA
Denayer Diane
PAPILLON DU PARC
140 km08:30:002:30:0016,00008:37:3307:34572:37:3315,23315,239:17:32
230 km11:09:241:51:5116,09411:15:5106:28524:35:5015,21515,2211:55:50
340 km14:34:082:38:1715,16314:42:0507:58507:22:0414,43814,9215:32:04
420 kmFTC+MI
eliminated
Eleminated
fr
30
FRA
Le Bris Sidwell
AHMASIS AR MENEZ
140 km08:29:152:29:1516,08108:31:0601:51502:31:0615,88515,889:11:05
230 km10:54:241:43:1917,42410:57:5903:35564:17:5816,84016,2811:37:58
340 km13:59:522:21:5416,91414:02:4502:53586:42:4416,57716,38FTQ-GA
420 km
eliminated
Eleminated
fr
33
FRA
Varchon Isabelle
ULMEAU DE L'ETOILE
140 km08:29:312:29:3116,05308:32:2602:56562:32:2615,74415,749:12:25
230 km10:54:361:42:1017,61810:58:1403:38514:18:1317,01316,2611:38:13
340 km13:59:512:21:3716,94814:04:3604:46506:44:3516,39716,31FTQ-GA
420 km
eliminated
Eleminated
be
20
BEL
Seigers Sammy
L I KREZUS
140 km08:30:062:30:0615,99008:33:0703:01592:33:0715,67515,679:13:06
230 km10:54:191:41:1317,78410:59:5705:38584:19:5616,84716,1511:39:56
340 km52FTC
420 km
eliminated
Eleminated
fr
31
FRA
Ledoux Laureline
OUARDA MARINE
140 km08:30:012:30:0115,99808:33:4803:48592:33:4815,60515,609:13:47
230 km11:09:231:55:3515,57411:15:0805:46584:35:0714,83615,2611:55:07
340 km74FTQ-ME
420 km
eliminated
Eleminated
fr
23
FRA
Boulet Lise
ASMARA DU COURTISOT
140 km08:46:342:46:3414,40808:51:5205:18612:51:5213,96413,9614°9:31:51
230 km11:34:522:03:0114,63311:44:5310:01625:04:5213,53213,7715°12:24:52
340 km64FTQ-GA
420 km
eliminated
Eleminated
de
35
DEU
Haydn Manuela
MAHARET
140 kmRET
230 km
340 km
420 km
eliminated
Eleminated
fr
29
FRA
Le Berre Sophie
ASSEFACILE DE SOMMANT
140 km08:33:522:33:5215,59808:37:0803:16592:37:0815,27415,27FTQ-GA
230 km
340 km
420 km
eliminated
Eleminated
be
19
BEL
Permentier David
EL MAJIED DE ALBORADA
140 km08:46:362:46:3614,40608:52:4906:13562:52:4913,88813,88FTQ-GA
230 km
340 km
420 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
be
4
BEL
Lavis Celine
SEMILLAH TABATA
130 km10:41:581:41:5817,65210:43:5401:56631:43:5417,32417,32411:23:54
220 km12:37:001:13:0616,41512:39:1402:14632:59:1415,92916,73813:19:14
320 km14:33:431:14:2916,11114:36:5603:13634:16:5615,44416,34608:00:00
430 km9:55:521:55:5115,53510:01:5406:02586:18:5014,76815,83810:41:53
520 km12:02:551:21:0214,81112:06:1703:23627:43:1314,21915,54312:56:16
620 km14:13:431:17:2615,49814:18:3504:53599:00:3915,49815,537
second place
be
10
BEL
Truffet Clementine
VATOUT DES SAUVLONS
130 km10:48:031:48:0316,65910:51:1203:09501:51:1216,18716,18711:31:12
220 km12:39:281:08:1617,57812:43:3604:08623:03:3616,57416,33913:23:36
320 km14:38:341:14:5816,00714:44:5306:19454:24:5314,76315,85608:07:56
430 km10:11:392:03:4214,55010:20:5109:12526:37:4813,54315,08311:00:50
520 km12:21:341:20:4314,86812:27:3806:05528:04:3513,82714,85813:17:37
620 km14:18:411:01:0419,65514:37:0618:25509:05:3819,65515,395
third place
be
9
BEL
Sabeau Jacques
EAUNOIRE COOKIES
130 km10:48:041:48:0416,65610:52:4904:45601:52:4915,95515,95511:32:49
220 km12:39:151:06:2618,06312:44:3605:21633:04:3616,71716,25113:24:36
320 km14:38:011:13:2516,34514:46:1708:16574:26:1714,69015,77208:09:20
430 km10:11:362:02:1514,72210:19:1307:37596:36:1013,85915,14510:59:12
520 km12:21:301:22:1814,58312:27:1905:49598:04:1613,62114,86813:17:18
620 km14:18:421:01:2319,54914:37:5619:15599:05:3919,54915,394
4
be
6
BEL
Meurens Freddy
ROC CASTEL LARZAC
130 km10:48:031:48:0316,65910:50:4602:43501:50:4616,25016,25011:30:46
220 km12:39:281:08:4217,46712:42:5503:27573:02:5516,63216,40013:22:55
320 km14:38:171:15:2215,92214:41:5903:42524:21:5915,17716,03108:05:02
430 km10:11:372:06:3414,22010:15:2403:47576:32:2113,80815,29210:55:23
520 km12:21:301:26:0713,93612:24:3003:00508:01:2713,46814,95513:14:29
620 km14:18:501:04:2018,65414:27:5309:04549:05:4718,65415,391
5
de
16
DEU
Werron Iris
BA KENZ
130 km10:38:531:38:5318,20310:42:5604:03581:42:5617,48717,48711:22:56
220 km12:27:301:04:3418,58512:33:0305:33602:53:0317,11417,33613:13:03
320 km14:32:451:19:4215,05614:37:3204:47644:17:3214,20416,30808:00:35
430 km9:55:531:55:1715,61310:02:1906:27576:19:1614,78715,82010:42:18
520 km12:02:551:20:3614,88812:09:0906:15557:46:0613,81915,44712:59:08
620 km14:20:231:21:1514,77114:28:3108:08579:07:2014,77115,347
6
be
3
BEL
Houassin Laura
YOTAN DES SAUVLONS
130 km10:48:031:48:0316,65910:51:1703:14511:51:1716,17416,17411:31:17
220 km12:39:281:08:1117,59912:43:5804:30593:03:5816,51016,30713:23:58
320 km14:38:351:14:3716,08214:44:5906:24544:24:5914,81115,85008:08:02
430 km10:11:392:03:3614,56110:20:5809:19566:37:5513,54115,07911:00:57
520 km12:21:341:20:3714,88712:27:4406:10608:04:4113,82914,85513:17:43
620 km14:25:141:07:3017,77714:39:1614:03579:12:1117,77715,212
7
be
12
BEL
Yernaux Romane
KADIR DES SAUVLONS
130 km11:03:162:03:1614,60211:10:4007:24632:10:4013,77513,77513°11:50:40
220 km13:16:031:25:2314,05413:21:2705:24503:41:2713,21813,54714:01:27
320 km15:25:361:24:0914,26015:36:1510:39495:16:1512,65813,28008:25:00
430 km10:39:092:14:0813,41810:45:0205:54577:36:1712,85413,14911:25:01
520 km12:50:201:25:1814,06912:58:0107:42569:09:1612,90613,10813:48:00
620 km15:17:371:29:3713,39215:26:5209:156410:38:5213,39213,148
8
be
8
BEL
Penne Anika
ANDRAS
130 km11:03:122:03:1214,61011:06:5103:39562:06:5114,19014,19011°11:46:51
220 km13:10:151:23:2414,38813:13:4503:30623:33:4513,80914,03513:53:45
320 km15:21:191:27:3413,70315:26:0304:44615:06:0313,00113,72308:25:00
430 km10:39:122:14:1113,41310:49:1410:03597:30:1712,48013,32511:29:13
520 km12:54:491:25:3514,02313:04:5610:08639:05:5912,54013,18713:54:55
620 km15:31:331:36:3812,41915:40:2908:566010:42:3612,41913,072
eliminated
Eleminated
de
14
DEU
Markert Friedrich
GS KARTHAGO
130 km10:59:151:59:1515,09411:04:2905:14562:04:2914,45914,45910°11:44:29
220 km13:09:391:25:1014,09013:14:3905:00603:34:3913,30813,97613:54:39
320 km15:20:381:25:5913,95615:25:3604:58545:05:3613,19413,74308:25:00
430 kmFTQ-GA
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
be
11
BEL
Wilmotte Stephanie
PLATINOV BLUEGOLD
130 km10:48:051:48:0516,65310:51:2703:22611:51:2716,15016,15011:31:27
220 km12:39:341:08:0717,61612:45:5606:22633:05:5616,11116,13413:25:56
320 km14:45:201:19:2415,11314:53:3408:14614:33:3413,69315,35208:16:37
430 kmFTQ-GA
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
be
7
BEL
Pauwels Wim
AR JABBAR
130 km10:38:541:38:5418,20010:49:3110:37541:49:3116,43516,43511:29:31
220 km12:39:281:09:5717,15512:47:5208:24513:07:5215,31515,96813:27:52
320 km14:33:331:05:4118,26914:52:0718:34634:32:0714,24315,43408:15:10
430 kmRET
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
be
5
BEL
Maquet Celine
FITOU DE TAVIERS
130 km11:03:142:03:1414,60611:10:3007:16562:10:3013,79313,79312°11:50:30
220 km13:16:031:25:3314,02613:26:1410:11603:46:1412,53413,26014:06:14
320 km15:52:411:46:2711,27216:07:5115:10635:47:5109,86712,074
430 kmFTQ-GA
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
nl
17
NLD
Ditzhuyzen Marly
EENHOORN S DAHMAN
130 km10:59:121:59:1215,10011:01:4902:37642:01:4914,77614,77611:41:49
220 km13:09:111:27:2213,73513:13:3904:28533:33:3913,06714,041FTQ-GA
320 km
430 km
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
de
15
DEU
Markert-Baeumer Sybille
GM KAREEFA
130 km10:59:151:59:1515,09411:04:2305:08562:04:2314,47114,471FTQ-GA
220 km
320 km
430 km
520 km
620 km
eliminated
Eleminated
de
13
DEU
Kondr Michaela
LIBERTY AMINA 2
130 kmRET
220 km
320 km
430 km
520 km
620 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
be
1
BEL
Cuvelier Anne
FRANCESCA
140 km08:45:422:45:4214,48408:48:5603:14622:48:5514,20814,2089:28:55
230 km11:23:521:54:5715,66011:28:2404:32584:48:2315,06614,56312:08:23
340 km14:57:412:49:1814,17715:02:5505:15537:37:4013,75114,25715:42:54
430 km17:54:292:11:3513,68017:58:4104:12569:53:2613,25814,03118:48:40
520 km20:26:301:37:5012,26620:31:5905:296011:19:18.11,61613,675Lead
 Lead -
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
be
2
BEL
Mottet Emeline
XANABI DES SAUVLONS
140 km10:41:582:26:5816,33010:45:3903:41592:30:3915,93115,93111:25:39
230 km13:26:512:01:1214,85113:30:3903:48624:35:3914,40015,23614:10:39
320 km15:25:341:14:5516,01715:32:0506:31615:57:0514,73615,12207:30:00
440 km9:58:412:28:4016,14210:03:1104:30618:30:1615,66915,28610:43:10
530 km12:48:222:05:1214,37712:53:4705:265710:40:5213,78114,97913:43:46
620 km15:17:311:33:4412,80315:22:5005:205912:14:3612,80314,702
Rider Horse Trainer Owner
104frFRAAlies EliseKAYLANE DES FOUCHES
105frFRABianchi LaurenceUSHAYA DE VIREY
106frFRAParent BrunehildeMAISON BLANCHE USSADE
107frFRAFischer SeverineSHERINE ALVINA
108frFRATschann ReneMALYK
109frFRADietz MyriamTIBOR DE GRAPP
110frFRAGappe JustineSHAKIRA EL KOHIBA
111frFRAColin JulieGALILEA DU VALLOIS
112frFRAAbert AlfredKOHEILAN
113frFRACourbez CharlotteVAZIE DU FAUSSET

Rider Horse Trainer Owner
51frFRAMichaud ElisaTZARA DU JURA
52frFRAAltefrohne AstridBRUME DE MONTFORT
53frFRACourtin CelineSOUMAYA DU PARC
54frFRAFabre JimmyQUAMPBELLE
55frFRALissajoux MarionULKANE DU SHINET
56frFRAFoeller BenoitVELOCE DE GRZANK
57frFRAChalandre ClaireURGA D'OLBIA
58frFRAPage CharlotteTANT ATTENDU
59frFRAGatt IngridQUIRICO LA OUCHETTE
60frFRAFoltzer VanessaTAYEK DE BEAUBECK
61frFRAGerardin JulieABEL

Rider Horse Trainer Owner
62frFRARohmer DominiqueSUENSKA DES AUBUES
63frFRAPerrin AmbreRADJIK DES SEIGNES
64frFRALys Jean VianneyULLAN

Rider Horse Trainer Owner
36beBELEischorn ReineGAMINO D'EN BASEISCHORN ReineHENRARD Edouard
37beBELSterckx KurtCHIMCO DASTERCKX KurtSTERCKX Kurt
38beBELVandewalle FayeQUOREMGOOSSENS VeerleROTTIERS Heidi
39frFRABalland ClementBARAKA SOVAKEBALLAND ClementBALLAND Clement
40frFRABedel LolitaKEOPS DU FLORIVALBEDEL LolitaG. Wissler
41frFRALe Roue OliviaBELAIA DE SOMMANTLE ROUE OliviaE.a.r.l. A HUE ET A DIA
42frFRAMiquel StephanieANISSA DU FLORIVALMIQUEL StephanieWISSLER Gerard
43frFRAParent BrunehildeVICKIE DEL FAROSPARENT BrunehildePARENT Christian et PARENT Brunehilde
44frFRAPoitrin PascalBABYLONE D'HAL TSEUPOITRIN PascalPOITRIN Pascal
45frFRARolle JulieRAZIEL NEDJMAROLLE JulieTROSSAT Mary-Aimé
46deDEUGrell VeronikaMIETKES PIALOTTA OXKOLPONDINOU Alexia-ElkeSTEUBER - KOLPODINOU Alexia
47deDEUMerkel AlwinEL MOADIHBMERKEL AlwinMERKEL Alwin & HECKELMANN Heike
48deDEUSeipp DinaAL NAJMA APOLLSEIPP DinaSEIPP Dina
49deDEUSteidle KathrinSEDEFSTEIDLE KathrinSTEIDLE Kathrin
50grGRCKolpondinou Alexia-ElkeOMARKOLPONDINOU Alexia-ElkeSTEUBER - KOLPODINOU Alexia

Rider Horse Trainer Owner
18beBELLenges LauraTAREK RABBALENGES LauraARENS Andre
19beBELPermentier DavidEL MAJIED DE ALBORADAPERMENTIER DavidPERMENTIER David
20beBELSeigers SammyL I KREZUSSEIGERS SammySEIGERS Sammy
21beBELWillems NicolasAIDAWILLEMS NicolasERNST Dimitri
22frFRABonnefoi FlorenceBAKSAN DE SOMMANTBONNEFOI FlorenceE.A.R.L. A HUE ET A DIA
23frFRABoulet LiseASMARA DU COURTISOTBOULET LiseSCHUITEN Louna
24frFRACoinchelin BerangereTEFNET D'AMURATHCOINCHELIN BerangerePINKELE Stephanie
25frFRAConan ElisabethBALKA DE SOMMANTCONAN ElisabethE.A.R.L. A HUE ET A DIA
26frFRADenayer CarolineBARAQ DU GERFAUTDENAYER CarolineDENAYER Caroline
27frFRADenayer DianePAPILLON DU PARCDENAYER DianeDENAYER Caroline
28frFRADruet JulienADALAH JADRUET JulienLAMBERT Yves-adrien
29frFRALe Berre SophieASSEFACILE DE SOMMANTLE BERRE SophieDE CHATILLON Jean
30frFRALe Bris SidwellAHMASIS AR MENEZLE BRIS SidwellLE BRIS Anita
31frFRALedoux LaurelineOUARDA MARINELEDOUX LaurelineMARIN Josè
32frFRAPauvret MorganeAZZAM AL THURANEPAUVRET MorganeCAMBOLY Mme Geraldine
33frFRAVarchon IsabelleULMEAU DE L'ETOILEVARCHON IsabelleTROSSAT Mary-aime
34deDEUDeneke JürgenEDILS EVOLUTIONDENEKE JürgenDENEKE Jürgen
35deDEUHaydn ManuelaMAHARETHAYDN ManuelaHAYDN Manuela

Rider Horse Trainer Owner
3beBELHouassin LauraYOTAN DES SAUVLONSHOUASSIN LauraHOUASSIN Laura
4beBELLavis CelineSEMILLAH TABATALAVIS CelineDEHANT Sylvie
5beBELMaquet CelineFITOU DE TAVIERSMAQUET CelineMAQUET Benoit
6beBELMeurens FreddyROC CASTEL LARZACVAN ASSCHE MaudMEURRENS Freddy
7beBELPauwels WimAR JABBARPAUWELS WimPAUWELS Wim
8beBELPenne AnikaANDRASFONTEYNE ThierryFONTEYNE Thierry
9beBELSabeau JacquesEAUNOIRE COOKIESSABEAU JacquesSABEAU Jacques
10beBELTruffet ClementineVATOUT DES SAUVLONSHOUASSIN LauraHOUASSIN Jean
11beBELWilmotte StephaniePLATINOV BLUEGOLDWILMOTTE StephanieDEHANT Sylvie
12beBELYernaux RomaneKADIR DES SAUVLONSROMANE YernauxROMANE Yernaux
13deDEUKondr MichaelaLIBERTY AMINA 2KONDR MichaelaKONDR Michaela
14deDEUMarkert FriedrichGS KARTHAGOMARKERT FriedrichMARKERT-BAEUMER Sybille
15deDEUMarkert-Baeumer SybilleGM KAREEFAMARKERT-BAEUMER SybilleMARKERT-BAEUMER Sybille
16deDEUWerron IrisBA KENZWERRON IrisAL REDHA Hussein
17nlNLDDitzhuyzen MarlyEENHOORN S DAHMANDITZHUYZEN MarlyM.E. VAN DITZHUYZEN

Rider Horse Trainer Owner
1beBELCuvelier AnneFRANCESCACUVELIER AnneCUVELIER Anne

Rider Horse Trainer Owner
2beBELMottet EmelineXANABI DES SAUVLONSMOTTET EmelinePEIGNAT Steve

Share with friends