loading...
Loading...

Russian Endurance Cup

EVENT START 26 May 2018
RESULTBook hotel room BOOK HOTEL ROOM
RIDERS: 26
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
99
RUS
Makhov Akhmed
SUNZHAR
128,7 km8:33:481:18:4821,8548:38:4304:56641:23:4220,57020,5709:08:42
228,7 km10:25:431:17:0122,36310:31:2505:42602:46:2420,82420,69611:11:24
322,6 km12:12:191:00:5522,26512:27:1614:58633:47:1822,26521,116
 Lead ---
second place
ru
91
RUS
Tsipinov Islam
CHALLENGER
128,7 km8:33:521:18:5221,8388:36:1602:25521:21:1521,18921,1899:06:15
228,7 km10:25:431:19:2821,67310:28:2902:46562:43:2820,94821,06811:08:28
322,6 km12:12:191:03:5121,23712:25:2713:08603:47:1921,23721,115
 Lead +0h00'00''
third place
ru
88
RUS
Emkuzhev Muaed
SAMURAI
128,7 km8:50:091:35:0918,0988:51:4201:33601:36:4117,81017,8109:21:41
228,7 km10:38:081:16:2722,52910:46:1308:06603:01:1220,37219,00511:26:12
322,6 km12:55:491:29:3715,13313:08:0012:11644:30:4815,13317,724
 Lead +0h43'30''
4
ru
85
RUS
Putyatin Daniil
JUPITER
128,7 km8:53:311:38:3117,4798:56:1202:41561:41:1117,01617,0169:26:11
228,7 km11:10:331:44:2116,50411:12:2401:52643:27:2316,21516,60611:52:23
322,6 km13:19:541:27:3115,49713:27:0407:10564:54:5315,49716,277
 Lead +1h07'35''
5
ru
89
RUS
Sibekov Artur
SHERIF
128,7 km8:36:401:21:4021,0888:43:3206:52601:28:3119,45319,4539:13:31
228,7 km10:52:171:38:4617,43510:56:3604:19603:11:3516,70617,97511:36:35
322,6 km13:20:571:44:2212,99413:27:1506:18644:55:5612,99416,219
 Lead +1h08'38''
6
ru
82
RUS
Gryazeva Elizaveta
DOZOR
128,7 km9:01:001:46:0016,2469:04:3003:30621:49:2915,72715,7279:34:29
228,7 km11:08:511:34:2218,25011:20:0211:11583:35:0116,31816,01712:00:01
322,6 km13:39:501:39:4913,58613:45:4906:00645:14:4913,58615,246
 Lead +1h27'31''
7
ru
98
RUS
Putyatin Kirill
NASTROYKA
128,7 km8:57:071:42:0716,8649:04:1607:09601:49:1515,76115,7619:34:15
228,7 km11:17:571:43:4116,60811:26:1008:14603:41:0915,38715,57212:06:09
322,6 km13:39:511:33:4114,47513:53:2313:33605:14:5014,47515,246
 Lead +1h27'32''
8
ru
86
RUS
Shokarov Aslan
PERSEUS
128,7 km8:56:591:41:5916,8869:16:3219:34482:01:3114,16914,1699:46:31
228,7 km11:17:391:31:0818,89811:27:1309:34603:42:1217,10315,49812:07:12
322,6 km13:39:511:32:3814,63914:06:2326:33645:14:5014,63915,245
 Lead +1h27'32''
9
by
97
BLR
Valaskova Aliona
NOVOSIBIRSK
128,7 km9:04:261:49:2615,7369:10:1505:49621:55:1414,94314,9439:40:14
228,7 km11:30:411:50:2715,59211:35:4605:05603:50:4514,90514,92412:15:45
322,6 km13:48:081:32:2314,68013:52:5404:46545:23:0714,68014,854
 Lead +1h35'49''
10
ru
96
RUS
Danilina Marina
AMIRKHAN
128,7 km9:11:391:56:3914,7629:20:2608:48622:05:2513,72813,72810°9:50:25
228,7 km11:48:431:58:1714,55911:59:1110:28604:14:1013,37513,54910°12:39:10
322,6 km14:19:581:40:4813,45414:37:3217:35585:54:5713,45413,52210°
 Lead +2h07'39''
eliminated
Eleminated
ru
95
RUS
Nikolaeva Alisa
KRECHET
128,7 km9:11:381:56:3814,7669:20:5209:15562:05:5113,68213,682FTQ-GA
228,7 km
322,6 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
eliminated
Eleminated
ru
5
RUS
Baranova Nina
SEZAM
128,7 km8:07:223:07:2209,1918:26:4619:25693:26:4508,32808,328FTQ-ME
228,7 km
322,6 km
422,6 km
518,3 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
2
RUS
Kalov Mukhamed
ACHILLES
128,7 km6:09:391:39:3917,2826:10:5101:12511:40:5117,07617,0766:50:50
228,7 km8:34:321:43:4216,6078:35:3000:58603:25:3016,45516,7609:15:29
322,6 km10:38:081:22:3916,40810:39:1901:11604:49:1916,17716,59111:19:18
428,7 km13:06:541:47:3616,00513:11:3404:40646:41:3415,34116,24214:01:33
528,7 km16:00:011:58:2814,53616:01:2301:23648:41:2314,37015,81216:51:22
622,6 km18:17:191:25:5715,77918:23:0805:496010:07:1915,77915,8073Lead
 Lead ---
second place
ru
1
RUS
Gekiev Rouslan
BARS
128,7 km6:26:261:56:2614,7906:34:3708:11562:04:3713,82013,8207:14:36
228,7 km8:56:501:42:1416,8459:01:4704:57603:51:4716,06814,8599:41:46
322,6 km11:00:121:18:2617,28911:03:5403:42645:13:5416,51115,29111:43:53
428,7 km13:44:472:00:5414,24413:48:3803:52647:18:3813,80514,86914:38:37
528,7 km16:35:101:56:3214,77816:39:2804:19649:19:2814,25014,73517:29:27
622,6 km19:04:291:35:0114,27219:12:3408:066210:54:2914,27214,6684Lead
 Lead +0h47'10''
eliminated
Eleminated
by
4
BLR
Maroz Alena
VLAST
128,7 km6:36:452:06:4513,5866:51:2614:42682:21:2612,17612,1767:31:25
228,7 km9:25:011:53:3615,1599:34:5209:51644:24:5213,95113,00310:14:51
322,6 km11:50:021:35:1114,24812:00:0210:01606:10:0212,89212,97212:40:01
428,7 km14:34:491:54:4715,00214:41:4706:59608:11:4714,14313,26215:31:46
528,7 km17:26:421:54:5514,98517:38:3011:496410:18:3013,58913,329FTQ-ME
622,6 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
20
RUS
Gekiev Alan
KARCHA
128,7 km9:04:032:04:0313,8819:11:1907:17602:11:1813,11313,1139:41:18
228,7 km11:25:511:44:3316,47211:31:5005:59644:01:4915,58214,24112:11:49
322,6 km13:41:031:29:1315,19913:52:1411:12625:31:0215,19914,500
 Lead ---
eliminated
Eleminated
ru
21
RUS
Nefedova Anastasia
EL MAREES
128,7 km9:04:042:04:0413,8809:05:1301:09522:05:1213,75313,7539:35:12
228,7 km11:28:031:52:5115,25911:32:0704:04564:02:0614,72814,224FTQ-GA
322,6 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
10
RUS
Loseva Daria
SUNRISE
128,7 km7:47:162:17:1612,5457:48:2301:08602:18:2212,44412,4448:18:22
228,7 km10:21:172:02:5414,01210:24:3703:20644:24:3613,64213,01510:54:36
322,6 km12:45:241:50:4812,24012:49:3804:15606:15:2311,78912,78613:29:37
422,6 km15:22:331:52:5512,00915:30:2407:52648:08:1812,00912,6070
 Lead ---
second place
ru
12
RUS
Aliev Mussa
TRINADTSATY
128,7 km7:47:182:17:1812,5427:48:3801:21562:18:3712,42112,4218:18:37
228,7 km10:21:162:02:3914,04110:23:3402:19644:23:3313,78313,06710:53:33
322,6 km12:44:121:50:3812,25812:49:2905:18646:14:1111,69812,82713:29:28
422,6 km15:22:331:53:0411,99315:29:4307:11528:07:1411,99312,6344
 Lead +0h00'00''
eliminated
Eleminated
ru
11
RUS
Pashova Anastasiya
AMIRA
128,7 km7:47:142:17:1412,5487:56:3409:21582:26:3311,74911,7498:26:33
228,7 km10:35:432:09:1013,33310:47:2311:40604:47:2212,22911,984FTQ-GA
322,6 km
422,6 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
74
RUS
Urchukov Zaurbek
BOETS
128,7 km8:50:051:35:0518,1108:57:0006:55581:41:5916,88416,8849:26:59
228,7 km10:59:591:33:0018,51711:12:5812:59643:27:5716,24916,56011:52:57
322,6 km13:36:501:43:5213,05613:48:0611:16645:11:4913,05615,393
 Lead ---
second place
ru
75
RUS
Kubanov Ramin
DZHIGIT NALMAZ
128,7 km9:07:521:52:5215,2589:10:0202:11541:55:0114,97014,9709:40:01
228,7 km11:32:111:52:1015,35411:34:2202:12643:49:2115,06015,01512:14:21
322,6 km13:42:481:28:2615,33313:46:2003:32605:17:4715,33315,104
 Lead +0h05'58''
eliminated
Eleminated
ru
78
RUS
Mikhaylova Nadezhda
ZVEZDOPAD
128,7 km9:01:381:46:3816,1499:06:5105:13601:51:5015,39615,3969:36:50
228,7 km11:18:291:41:3816,94411:21:1702:49603:36:1616,48915,924FTQ-GA
322,6 km
eliminated
Eleminated
ru
79
RUS
Baev Soslan
KASHKHA TAU
128,7 km9:04:201:49:2015,7509:08:3604:16601:53:3515,15915,1599:38:35
228,7 km11:12:031:33:2818,42511:18:0906:06603:33:0817,29716,157FTQ-GA
322,6 km
eliminated
Eleminated
ru
70
RUS
Eremeeva Galina
PERSEY
128,7 km8:33:351:18:3521,9168:37:4204:08641:22:4120,82320,823FTQ-GA
228,7 km
322,6 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
ru
31
RUS
Temirbolatov Nazir
SAYRAM
128,7 km9:28:381:58:3814,5159:30:2601:48442:00:2514,29814,29810:00:25
228,7 km11:54:271:54:0115,10311:56:1301:47483:56:1214,87214,57912:36:12
322,6 km14:16:201:40:0713,54614:18:0901:50525:36:1913,54614,272
 Lead ---
Rider Horse Trainer Owner
82ruRUSGryazeva ElizavetaDOZORBogatyrev R.
85ruRUSPutyatin DaniilJUPITERBichkanov M.
86ruRUSShokarov AslanPERSEUSBichkanov M.
88ruRUSEmkuzhev MuaedSAMURAIKalov M.
89ruRUSSibekov ArturSHERIFMakhov A.
91ruRUSTsipinov IslamCHALLENGERTsipinov I.
95ruRUSNikolaeva AlisaKRECHETNikolaeva A.
96ruRUSDanilina MarinaAMIRKHANNikolaeva A.
97byBLRValaskova AlionaNOVOSIBIRSKMaroz A.
98ruRUSPutyatin KirillNASTROYKAPutyatin K.
99ruRUSMakhov AkhmedSUNZHARMakhov A.

Rider Horse Trainer Owner
5ruRUSBaranova NinaSEZAMDzhatdoev K.

Rider Horse Trainer Owner
1ruRUSGekiev RouslanBARSGekiev R.
2ruRUSKalov MukhamedACHILLESBichkanov M.
4byBLRMaroz AlenaVLASTSkladanyuk I.

Rider Horse Trainer Owner
20ruRUSGekiev AlanKARCHABotashev M.
21ruRUSNefedova AnastasiaEL MAREESLevitskaya M.

Rider Horse Trainer Owner
10ruRUSLoseva DariaSUNRISELoseva E.
11ruRUSPashova AnastasiyaAMIRALoseva E.
12ruRUSAliev MussaTRINADTSATYAliev A.

Rider Horse Trainer Owner
70ruRUSEremeeva GalinaPERSEYEvtenko A.
74ruRUSUrchukov ZaurbekBOETSUrchukov Z.
75ruRUSKubanov RaminDZHIGIT NALMAZKubanov R.
78ruRUSMikhaylova NadezhdaZVEZDOPADEkhtanigov H.
79ruRUSBaev SoslanKASHKHA TAU

Rider Horse Trainer Owner
31ruRUSTemirbolatov NazirSAYRAMKubanov R.

Share with friends