loading...
Loading...

Italian Championship - Coppa Italia Regionali

Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
it
103
ITA
Calvanese Carmine
Luke
135 km9:21:491:51:4918,7799:27:4905:59621:57:4917,82317,82310:07:49
225 km11:20:001:12:1020,78011:26:4006:40523:16:4019,02118,30312:16:40
325 km13:22:471:06:0622,68713:41:0618:18644:22:4722,68719,406
 Lead ---
second place
it
111
ITA
Serra Francesco Giuseppe
Quark Baio
135 km9:26:161:56:1618,0609:27:5901:43571:57:5917,79717,79710:07:59
225 km11:23:591:16:0019,73611:26:2302:23523:16:2319,13218,33012:16:23
325 km13:22:491:06:2522,58313:50:3827:49614:22:4922,58319,405
 Lead +0h00'01''
third place
it
105
ITA
Murrali Giuseppe
Malaspina Bella
135 km9:22:051:52:0518,7339:25:1403:08611:55:1418,22218,22210:05:14
225 km11:20:341:15:1919,91111:24:0703:33633:14:0719,01318,54412:14:07
325 km13:22:561:08:4821,80013:38:0515:08604:22:5621,80019,396
 Lead +0h00'08''
4
fr
101
FRA
Trojani Marianne
Shafira d'Ogliastru
135 km9:21:201:51:2018,8629:28:0706:47651:58:0717,77817,77810:08:07
225 km11:20:001:11:5320,86411:30:4410:43523:20:4418,15717,93412:20:44
325 km13:58:271:37:4315,35014:09:1710:49604:58:2715,35017,088
 Lead +0h35'39''
5
it
108
ITA
Cassoni Anastasia
Tresca Di Gallura
135 km9:40:052:10:0516,1419:42:0001:54592:12:0015,90815,90810:22:00
225 km12:00:161:38:1515,26412:01:5301:37603:51:5315,01615,52412:51:53
325 km14:25:031:33:0916,10114:27:2902:26645:25:0316,10115,689
 Lead +1h02'15''
6
it
109
ITA
Licheri Stefano
Tzirica Mandra Edera
135 km9:40:042:10:0416,1459:42:5802:54642:12:5815,79215,79210:22:58
225 km12:00:151:37:1615,41912:02:4802:33603:52:4815,02415,46312:52:48
325 km14:25:041:32:1516,25714:28:4703:42605:25:0416,25715,688
 Lead +1h02'16''
7
it
110
ITA
Cattaneo Pietro
Teodora by Noa
135 km9:40:072:10:0716,1389:43:0903:02642:13:0915,77115,77110°10:23:09
225 km12:00:171:37:0815,44212:04:5804:40603:54:5814,73215,32112:54:58
325 km14:35:361:40:3814,90414:45:5610:19525:35:3614,90415,196
 Lead +1h12'49''
8
it
106
ITA
Potop Enrica
Stiven
135 km9:59:322:29:3214,04210:01:1701:44532:31:1713,88013,88011°10:41:17
225 km12:22:361:41:1914,80412:24:3001:53604:14:3014,53214,14413:14:30
325 km14:55:251:40:5514,86314:57:1301:47605:55:2514,86314,348
 Lead +1h32'37''
eliminated
Eleminated
it
104
ITA
Mura Battista Gianni
Casanova
135 km9:21:471:51:4718,7839:27:2905:41631:57:2917,87417,87410:07:29
225 km11:24:031:16:3419,58911:29:2105:17563:19:2118,32218,05812:19:21
325 km13:25:021:05:4122,83513:42:1317:11604:25:0222,83519,242FTQ-GA
eliminated
Eleminated
fr
102
FRA
Savelli Camille
Bonfim Del Bahia
135 km9:21:211:51:2118,8589:24:0302:42591:54:0318,41018,41010:04:03
225 km11:20:011:15:5719,74911:26:0806:07463:16:0818,27518,353FTQ-GA
325 km
eliminated
Eleminated
it
107
ITA
Generali Alessandro
A Big Aldayr
135 km9:22:041:52:0418,7379:27:5605:51571:57:5617,80517,80510:07:56
225 km11:20:311:12:3520,66511:25:2404:52623:15:2419,36418,423FTQ-GA
325 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
it
203
ITA
Tavassoli Asli Carolina
Taris di Gallura
135 km7:59:541:59:5417,5128:00:3900:44542:00:3917,40517,4058:40:39
235 km10:40:381:59:5917,50210:41:1600:38644:01:1617,40817,40711:21:16
325 km12:47:121:25:5617,45412:48:1801:05625:28:1817,23517,36113:38:18
425 km14:59:411:21:2218,43215:03:313:50566:49:4118,43217,574Lead
 Lead ---
second place
it
201
ITA
Mattera Alessia
Tiziana
135 km8:07:242:07:2416,4838:09:1201:48542:09:1216,25216,2528:49:12
235 km11:01:512:12:3815,83111:03:3801:46604:23:3815,62215,93111:43:38
325 km13:23:051:39:2715,08013:24:3201:26606:04:3214,86515,63614:14:32
425 km15:32:141:17:4219,30315:36:474:32627:22:1419,30316,280Lead
 Lead +0h35'52''
third place
it
205
ITA
Dessi Jessica
Tajah
135 km8:07:242:07:2416,4838:08:5201:28572:08:5216,29516,2958:48:52
235 km11:01:502:12:5815,79211:04:0902:18564:24:0915,52215,89911:44:09
325 km13:23:081:38:5915,15213:26:0602:57606:06:0614,71115,56814:16:06
425 km15:35:571:19:5018,78615:43:237:25567:25:5718,78616,144Lead
 Lead +0h35'56''
4
it
202
ITA
Cantagalli Cristiana
Nenetta
135 km8:07:232:07:2316,4858:12:1904:56582:12:1915,87015,8708:52:19
235 km11:01:512:09:3216,21111:09:1307:22594:29:1315,33915,60011:49:13
325 km13:23:071:33:5315,97513:28:1005:03646:08:1015,15915,48114:18:10
425 km15:45:031:26:5217,26615:54:459:41567:35:0317,26615,822Lead
 Lead +0h35'54''
eliminated
Eleminated
it
204
ITA
Curcio Camilla
Shirranna Park Rose Tattoo
135 km8:09:172:09:1716,2418:13:0703:49632:13:0715,77515,7758:53:07
235 km11:01:532:08:4616,30811:09:3707:44614:29:3715,38415,57711:49:37
325 km13:23:031:33:2616,05313:30:2407:20606:10:2414,88315,388FTQ-GA
425 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
it
302
ITA
Ielo Giorgia
Calaminta Bosana
135 km8:09:151:54:1518,3788:11:3202:16631:56:3218,01818,0188:51:32
235 km10:46:131:54:4018,31310:49:2603:13593:54:2617,81317,91511:29:26
325 km12:51:461:22:2018,21812:54:3702:51645:19:3717,60617,83313:44:37
425 km14:58:441:14:0620,24115:07:178:33606:33:4420,24118,286Lead
 Lead ---
second place
it
304
ITA
Laliscia Costanza
Csengha du Barthas
135 km8:10:581:55:5818,1088:12:3201:34641:57:3217,86617,8668:52:32
235 km11:01:532:09:2016,23511:03:5702:03584:08:5715,98016,87011:43:57
325 km13:23:061:39:0915,12813:25:3302:27645:50:3314,76316,26014:15:33
425 km15:43:371:28:0417,03115:49:516:13487:18:3717,03116,414Lead
 Lead +0h31'20''
eliminated
Eleminated
it
301
ITA
Mundula Federica
Selena Moon
135 km8:09:121:54:1218,3878:10:2001:08511:55:2018,20718,2078:50:20
235 km10:46:131:55:5318,12110:48:1802:05603:53:1817,80018,001FTQ-GA
325 km
425 km
eliminated
Eleminated
it
303
ITA
Mulas Salvatore
Sibilla Girl
135 km8:29:162:14:1615,6408:33:2904:13602:18:2915,16315,163FTQ-GA
235 km
325 km
425 km
Rank Rider Phase Start
time
Arrival
time
Loop
time
Loop
speed
Advace
finish line
Vet in
time
Phase
speed
Rec. H.R. Point for rank
or elimination
first place
it
60
ITA
Orecchioni Maria Letizia Grazia
Thair
125 km9:10:0010:50:041:40:0414,98810:51:0714,83301:0257
225 km11:31:0713:11:101:40:0214,99313:30:0814,99318:583812.9287
second place
it
56
ITA
Scipioni Andrea
Villarios
125 km9:06:0010:46:081:40:0814,97910:48:2314,64902:1564
225 km11:28:2313:08:201:39:5615,00800:0313:23:5215,00815:324410.9509
third place
it
57
ITA
Porcu Teresa
Suarzeda
125 km9:04:0010:44:141:40:1414,96410:47:5114,44303:3663
225 km11:27:5113:07:421:39:5015,02200:0913:25:4515,02218:034410.695
4
it
55
ITA
Daga Andrea
ReCaprera
125 km9:08:0010:49:001:41:0014,84910:56:0713,87307:0664
225 km11:36:0713:20:161:44:0814,40213:35:0714,40214:51498.4345
5
it
59
ITA
Careddu Pierpaolo
Virzilio
125 km9:02:0010:42:021:40:0214,99310:48:0114,14805:5862
225 km11:28:0113:08:071:40:0514,98513:21:2914,98513:22577.9909
eliminated
Eleminated
it
58
ITA
Careddu Chiara
Vendetta Tremenda
125 km9:00:0010:40:121:40:1214,96710:41:5514,71501:4254
225 km11:21:5513:01:541:39:5815,00300:0113:16:1315,00314:1836
 ZOPPIA
eliminated
Eleminated
it
61
ITA
Porcella Giovanni
Tigheddu
125 km9:12:0010:52:051:40:0514,98610:53:2414,79001:1958
225 km
Rank Rider Phase Arrival Loop
time
Loop
speed
In time Rec. H.R. Ride
time
Phase
speed
Ride
speed
Rk Start or
elemination
first place
it
231
ITA
Mattera Bianca
Unaiza
135 km10:10:222:10:2216,10610:12:2001:57642:12:2015,86815,86810:52:20
225 km12:27:371:35:1715,74112:31:1303:35603:51:1315,16815,56913:11:13
325 km14:43:071:31:5416,32115:12:1329:06645:13:0716,32116,287
 Lead ---
second place
it
237
ITA
Pintore Fabrizio
Udinì
135 km10:15:552:15:5515,45010:16:4400:49602:16:4415,35715,35710:56:44
225 km12:30:351:33:5015,98312:36:1505:40603:56:1515,07215,23713:16:15
325 km14:55:171:39:0115,14715:01:0005:43565:25:1715,14715,678
 Lead +0h12'09''
third place
it
248
ITA
Musio Paola
Una Lady
135 km10:15:542:15:5415,45210:18:1102:16552:18:1115,19715,19710:58:11
225 km12:30:461:32:3516,19912:33:1302:27563:53:1315,78115,43513:13:13
325 km14:56:101:42:5614,57215:00:0603:56605:26:1014,57215,636
 Lead +0h13'02''
4
fr
253
FRA
Balesi Sylvanie
Toscan Du Miraillet
135 km10:17:562:17:5615,22310:23:5205:56562:23:5214,59514,59511:03:52
225 km12:38:571:35:0415,77712:43:0404:07644:03:0415,12114,81013:23:04
325 km15:09:151:46:1014,12715:17:2508:10525:39:1514,12715,033
 Lead +0h26'07''
5
it
232
ITA
Zafonte Mariano
Iris di ambelia
135 km10:15:532:15:5315,45410:20:2604:32592:20:2614,95314,95311:00:26
225 km12:37:021:36:3615,52612:41:1104:09584:01:1114,88614,92513:21:11
325 km15:09:311:48:1913,84715:16:0006:29605:39:3113,84715,021
 Lead +0h26'23''
6
it
242
ITA
Ledda Fabiana
Osposidda
135 km10:21:242:21:2414,85010:26:0504:40612:26:0514,37414,37410°11:06:05
225 km12:49:421:43:3714,47612:52:3502:52624:12:3514,08414,25213:32:35
325 km15:27:151:54:4013,08115:32:5805:43545:57:1513,08114,275
 Lead +0h44'08''
7
it
254
ITA
Cirocca Davide
Umaid del Ma
135 km10:21:232:21:2314,85110:30:4809:24592:30:4813,92513,92512°11:10:48
225 km12:49:411:38:5315,16812:53:1203:30604:13:1214,64814,21713:33:12
325 km15:27:151:54:0313,15115:33:0505:49445:57:1513,15114,275
 Lead +0h44'08''
8
it
240
ITA
Lebedeva Alexandra
Udora
135 km10:22:482:22:4814,70510:27:2804:39622:27:2814,23914,23911°11:07:28
225 km12:49:411:42:1314,67312:56:5307:12644:16:5313,70814,01310°13:36:53
325 km15:30:321:53:3813,19915:37:4707:15526:00:3213,19914,145
 Lead +0h47'24''
9
it
247
ITA
Vigevani Giulia
Soraya De Bonorva
135 km10:22:482:22:4814,70510:32:0009:12492:32:0013,81513,81513°11:12:00
225 km12:49:411:37:4015,35512:55:1705:36634:15:1714,52214,10113:35:17
325 km15:30:321:55:1513,01415:39:2608:53546:00:3213,01414,145
 Lead +0h47'25''
10
it
250
ITA
Gaspa - Ward Claudia Mariarosa
Paco
135 km11:01:133:01:1311,58711:02:3901:25583:02:3911,49611,49614°11:42:39
225 km13:20:271:37:4715,33813:24:5904:32624:44:5914,65812,63211°14:04:59
325 km15:48:031:43:0314,55415:54:1306:10526:18:0314,55413,49010°
 Lead +1h04'55''
eliminated
Eleminated
it
238
ITA
Soro Marika
Unuburghesu
135 km10:15:562:15:5615,44710:17:0801:11622:17:0815,31315,31310:57:08
225 km12:30:391:33:3116,03812:31:3600:56523:51:3615,87815,54313:11:36
325 km14:42:571:31:2116,41815:11:5228:55645:12:5716,41816,295ZOPPIA
eliminated
Eleminated
it
236
ITA
Dessì Alessandra
Martinicca
135 km10:10:382:10:3816,07510:13:0402:26582:13:0415,78015,78010:53:04
225 km12:27:371:34:3315,86412:31:4704:10523:51:4715,19415,531FTC
325 km
eliminated
Eleminated
it
234
ITA
Deidda Daniele
Penelope Ruspina
135 km10:10:372:10:3716,07710:13:0802:31612:13:0815,77215,77210:53:08
225 km50FTC
325 km
eliminated
Eleminated
it
235
ITA
Orgiu Daniela
Urano
135 km10:10:382:10:3816,07510:13:1602:38632:13:1615,75615,75610:53:16
225 km12:27:381:34:2115,89712:30:3202:54543:50:3215,42215,615ZOPPIA
325 km
eliminated
Eleminated
it
239
ITA
Orecchioni Andrea
Quschione
135 km10:10:372:10:3716,07610:20:5010:13532:20:5014,91014,910FTQ-GA
225 km
325 km
eliminated
Eleminated
it
230
ITA
Lorenti Alessandro
Lampo Grigio
135 km10:09:5610:09:5603,44210:11:0801:115910:11:0803,43603,436FTQ-GA
225 km
325 km
Rank Rider Phase Start
time
Arrival
time
Loop
time
Loop
speed
Advace
finish line
Vet in
time
Rec. H.R. Point for rank
or elimination
first place
it
161
ITA
Marongiu Sergio
Tirreno
125 km10:12:0012:17:082:05:0811,98612:35:1418:053663.1223
second place
it
163
ITA
Tanca Cristiano
Sammy
125 km10:08:0012:13:212:05:2111,96512:30:4517:234453.8211
third place
it
160
ITA
Galliano Giacomo
Ventu
125 km10:14:0012:19:032:05:0311,99512:37:1618:134653.6911
4
it
162
ITA
Nonne Gian Michele
Pascale
125 km10:10:0012:15:142:05:1411,97612:35:0219:475246.5219
Rank Rider Phase Start
time
Arrival
time
Loop
time
Loop
speed
Advace
finish line
Vet in
time
Rec. H.R. Point for rank
or elimination
first place
it
158
ITA
Sanna Costantino
Burgesu
125 km10:06:0012:11:092:05:0911,98412:28:4417:343663.0204
second place
it
157
ITA
Pilla Linda
Tesoro del Golfo
125 km10:04:0012:09:042:05:0411,99312:28:3619:323762.5926
third place
it
155
ITA
Saddi Anna Angela Elisa
Megic Leon
125 km10:00:0012:05:052:05:0511,99112:23:1718:124158.4559
4
it
153
ITA
Fois Alba
Sciamborant
125 km10:00:0012:05:062:05:0611,99012:23:0818:025148.3817
Rider Horse Trainer Owner
101frFRATrojani MarianneShafira d'OgliastruMarianne TROJANIMarianne TROJANI
102frFRASavelli CamilleBonfim Del BahiaCamille SAVELLICamille SAVELLI
103itITACalvanese CarmineLukeGaetano AMBROSIOCarmine CALVANESE
104itITAMura Battista GianniCasanovaBattista Gianni MURAA.I.D. ENDURANCE TEAM SARDEGNA
105itITAMurrali GiuseppeMalaspina BellaGiuseppe MURRALIGiuseppe MURRALI
106itITAPotop EnricaStivenEnrica POTOPCarlo CARTA
107itITAGenerali AlessandroA Big AldayrAlessandro GENERALIAlessandro GENERALI
108itITACassoni AnastasiaTresca Di GalluraAnastasia CASSONIAZ. AGR. PICCONI GIOVANNA
109itITALicheri StefanoTzirica Mandra EderaPaola MUSIOCelio LICHERI
110itITACattaneo PietroTeodora by NoaAnna Teresa VINCENTELLIGiuseppe COSTERI
111itITASerra Francesco GiuseppeQuark BaioFrancesco Giuseppe SERRAGaetano MANCA

Rider Horse Trainer Owner
201itITAMattera AlessiaTizianaAlessia MATTERAAntonio ZUCCA
202itITACantagalli CristianaNenettaCristiana CANTAGALLIPaola COGOTZI
203itITATavassoli Asli CarolinaTaris di GalluraGianluca LALISCIASISTEMA EVENTI.IT SRL
204itITACurcio CamillaShirranna Park Rose TattooGianluca LALISCIAITALIA ENDURANCE ASD
205itITADessi JessicaTajahJessica DESSIMarco DESSI

Rider Horse Trainer Owner
301itITAMundula FedericaSelena MoonAnna Teresa VINCENTELLIAzienda Agricola Del Ma
302itITAIelo GiorgiaCalaminta BosanaDiana ORIGGILa Bosana s.s. agricola
303itITAMulas SalvatoreSibilla GirlSalvatore MULASNino Graziano MULAS
304itITALaliscia CostanzaCsengha du BarthasGianluca LALISCIASISTEMA EVENTI.IT SRL

Rider Horse Trainer Owner
55itITADaga AndreaReCaprera
56itITAScipioni AndreaVillarios
57itITAPorcu TeresaSuarzeda
58itITACareddu ChiaraVendetta Tremenda
59itITACareddu PierpaoloVirzilio
60itITAOrecchioni Maria Letizia GraziaThair
61itITAPorcella GiovanniTigheddu

Rider Horse Trainer Owner
230itITALorenti AlessandroLampo Grigio
231itITAMattera BiancaUnaiza
232itITAZafonte MarianoIris di ambelia
234itITADeidda DanielePenelope Ruspina
235itITAOrgiu DanielaUrano
236itITADessì AlessandraMartinicca
237itITAPintore FabrizioUdinì
238itITASoro MarikaUnuburghesu
239itITAOrecchioni AndreaQuschione
240itITALebedeva AlexandraUdora
242itITALedda FabianaOsposidda
247itITAVigevani GiuliaSoraya De Bonorva
248itITAMusio PaolaUna Lady
250itITAGaspa - Ward Claudia MariarosaPaco
253frFRABalesi SylvanieToscan Du Miraillet
254itITACirocca DavideUmaid del Ma

Rider Horse Trainer Owner
160itITAGalliano GiacomoVentu
161itITAMarongiu SergioTirreno
162itITANonne Gian MichelePascale
163itITATanca CristianoSammy

Rider Horse Trainer Owner
153itITAFois AlbaSciamborant
155itITASaddi Anna Angela ElisaMegic Leon
157itITAPilla LindaTesoro del Golfo
158itITASanna CostantinoBurgesu

Share with friends